Konserwacja maszyn przemysłowych

Wszędzie tam gdzie liczy się niezawodność i duża wydajność pracy, konieczne będzie regularne serwisowanie urządzeń przemysłowych. Dotyczy to zwłaszcza takich, które pracują pod dużym obciążeniem. Niektóre z ich elementów mogą być bardzo narażone na uszkodzenia. Przykładem jednych z takich jest moduł liniowy, który znajdziemy w większości sprzętów, służących do transportowania towarów.

Urządzenia, które nie będą na bieżąco konserwowane, mogą być zagrożone tym, że ich sprzęgła szybciej niż zakładano, ulegną zużyciu. Wiązać się to będzie z wysokimi kosztami, które w niektórych przypadkach mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zestawiając to z niewielkimi kosztami regularnego serwisu, okazuje się że jest to najlepszy sposób, aby linia produkcyjna pracowała sprawnie i niezawodnie.

 Innym elementem, któremu również musimy poświęcać dosyć dużo uwagi, będą przekładnie ślimakowe. Te części maszyn posiadają dosyć skomplikowaną budowę, która sprawia, że naprawa i konserwacja zawsze powinny być wykonywane przez doświadczonych fachowców. W przeciwnym wypadku, trzeba się liczyć z pogorszonymi parametrami pracy.

Jakie są najczęstsze pomyłki, kiedy chodzi o to, aby konserwować przekładnie ślimakowe? Pomyłki w tym zakresie dotyczą wyboru niewłaściwego smaru, który nie jest przystosowany do pracy w wysokich temperatura. Może to grozić przegrzaniem się maszyny, a w konsekwencji poważnym wypadkiem, któremu ulegnie nie tylko urządzenie, ale również przenoszony przez nie towar lub obrabiany materiał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *