Konserwacja maszyn przemysłowych

Wszędzie tam gdzie liczy się niezawodność i duża wydajność pracy, konieczne będzie regularne serwisowanie urządzeń przemysłowych. Dotyczy to zwłaszcza takich, które pracują pod dużym obciążeniem. Niektóre z ich elementów mogą być bardzo narażone na uszkodzenia. Przykładem jednych z takich jest moduł liniowy, który znajdziemy w większości sprzętów, służących do transportowania towarów.

Urządzenia, które nie będą na bieżąco konserwowane, mogą być zagrożone tym, że ich sprzęgła szybciej niż zakładano, ulegną zużyciu. Wiązać się to będzie z wysokimi kosztami, które w niektórych przypadkach mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zestawiając to z niewielkimi kosztami regularnego serwisu, okazuje się że jest to najlepszy sposób, aby linia produkcyjna pracowała sprawnie i niezawodnie.

 Innym elementem, któremu również musimy poświęcać dosyć dużo uwagi, będą przekładnie ślimakowe. Te części maszyn posiadają dosyć skomplikowaną budowę, która sprawia, że naprawa i konserwacja zawsze powinny być wykonywane przez doświadczonych fachowców. W przeciwnym wypadku, trzeba się liczyć z pogorszonymi parametrami pracy.

Jakie są najczęstsze pomyłki, kiedy chodzi o to, aby konserwować przekładnie ślimakowe? Pomyłki w tym zakresie dotyczą wyboru niewłaściwego smaru, który nie jest przystosowany do pracy w wysokich temperatura. Może to grozić przegrzaniem się maszyny, a w konsekwencji poważnym wypadkiem, któremu ulegnie nie tylko urządzenie, ale również przenoszony przez nie towar lub obrabiany materiał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *