Kupujemy nowy samochód

Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego, niż szukanie nowego samochodu dla siebie i swojej rodziny. Lubią to i mężczyźni i kobiety, bo nie da się ukryć, że różnorodność pojazdów jest ogromna, liczy się nie tylko jak wiadomo aspekt wizualny samochodu, ale także jego wnętrze, czyli wyposażenie oraz silnik. Szukanie nowego pojazdu może okazać się więc czasochłonne i nie takie proste, jak się to na początku wydaje. Nie mniej jednak jest to wyzwanie, któremu należy podołać.

Zanim zakupimy nowy samochód, warto pozbyć się starego. Jeżeli ktoś woli zrobić to po zakupie, to nie ma problemu, jednak ze sprzedażą też bywa różnie i czasem lepiej jest uniknąć zdublowanych kosztów. Sprzedażą można zająć się osobiście wystawiając auto na portalu ogłoszeniowym, odbierając masę telefonów, umawiając się na spotkania z potencjalnymi kupującymi. Jednak jeśli brak nam na to czasu i ochoty, a nasze auto dodatkowo jest uszkodzone, to warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty, jaką daje nam najlepszy skup samochodów uszkodzonych kraków. Atrakcyjne ceny, szybkie formalności, czyli to, na czym zależy nam najbardziej.

Skupmy się jednak na nowym samochodzie. Na co zwrócić uwagę podejmując tak ważną decyzję? Oto wskazówki:

1.Warto myśleć przyszłościowo. Jeżeli w najbliższej przyszłości planujemy dzieci to warto kupić większe auto – SUV lub kombi. W samochodzie bez problemu powinien się zmieścić wózek oraz inne dodatkowe bagaże na wypadek dalszych i dłuższych wyjazdów. Z tyłu zaś powinno być na tyle dużo wolego miejsca, aby po zamontowaniu fotelika dziecko nie kopało w tył przedniego siedzenia. Podążając tym tropem warto też zwrócić uwagę na podział siedzeń z tyłu auta. Jeśli są oddzielone to będzie nam z tyłu na pewno wygodniej pilnując dzieci. Wtedy po obu stronach montujemy foteliki, a pośrodku nadal będzie sporo miejsca na jedną dorosłą osobę.

2.Zwracajmy uwagę na przebieg auta oraz dotychczasowe naprawy – powinny być one udokumentowane (paragonem lub fakturą). Dzięki temu lepiej będzie ocenić rzeczywisty stan samochodu i zaplanować ewentualne kolejne naprawy (w przypadku samochodów używanych zawsze warto zrobić tzw. pakiet startowy, czyli filtry, oleje). Przed dokonaniem zakupu warto również podjechać z wybranym samochodem do mechanika.

3.Sprawdźmy, czy nie był bity. Samochody uszkodzone są mniej bezpieczne i też tracą bardziej na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *