Malowanie proszkowe czemu nie

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząsteczek farby proszkowej przewodzącą, jaką jest metal, aluminium, czy żeliwo. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni dzięki siłom elektrostatycznym, a zostaje na stałe utwardzona w temperaturze ok. 200 stopni Celcjusza. Ceny za malowanie proszkowe są uzależnione albo od powierzchni lakierowanej, albo od konkretnego elementu. 

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na wysokiej jakości powłoki lakiernicze firmy oferują usługi w zakresie malowania farbami proszkowymi w pełnej gamie kolorów RAL. Malowanie proszkowe w podkarpackiem odbywa się w odpowiednio przystosowanych lakierniach proszkową gdzie można lakierować elementy o różnym kształcie i gabarytach. Dużą wagę przywiązują do przygotowania powierzchni przed malowaniem, zabezpieczając je przed korozją.

Zaletą malowania proszkowego jest brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska i praktycznie stu procentowe wykorzystanie materiału malarskiego. Stosując malowanie proszkowe felgi otrzymywane powłoki znakomicie maskują niedokładności obróbki mechanicznej dzięki swojej grubości (60-80 μm). Pokrycie za pomocą farby proszkowej jest dokładne i równomierne, nie powoduje także nierówności, pod warunkiem, że zostanie nałożone na starannie wyczyszczone powierzchnie.

Koszty za malowanie proszkowe dosyć szybko się zwrócą, szczególnie jeżeli lakierujemy powierzchnie w dużej mierze narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki odpowiedniej farbie powierzchnia latami jest ładna, lśniąca i nie traci swojego koloru, oszczędzamy zatem na odświeżaniu farby co jakiś czas. Dobrze przygotowana będzie świetnie chronić przed korozją.

Malowanie bez wody za pomocą naelektryzowanych farb do tej pory było domeną warsztatów samochodowych i specjalistycznych zakładów. Za sprawą wciąż spadających cen sprzętu każdy bardziej zaangażowany majsterkowicz może korzystać z tej technologii pod własnym dachem, posiadając odpowiednie umiejętności i zapewniając sobie bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *