Moduły liniowe

Działając w branży w której wykorzystywane są niezwykle drobne, małe, szczegółowe i precyzyjne podzespoły w ramach konstrukcji jednej maszyny, urządzenia bądź narzędzia – niewątpliwie spotkaliście się z terminem mechanika precyzyjna.

Mechanika precyzyjna nie jest to nic innego jak tworzenie niezwykle drobnych elementów konstrukcyjnych maszyn, które często ich praca bądź efekt działania liczony jest w dziesiętnych lub setnych częściach milimetra. Są to nader precyzyjne elementy budowy, które nie mogą w trakcie użytkowania pomylić się nawet o milimetr. Do tego rodzaju podzespołów należą między innymi sprzęgła bądź przekładnie ślimakowe.

Wyróżnić możemy tutaj poszczególne produkty renomowanych firm, takich jak: aktuatory Exlar, prowadnice PMI-AMT, moduły liniowe, moduły Leantechnik, moduły ROTOSPIN, przekładnie Dynabox oraz przekładnie cykloidalne. Do jednych z najpopularniejszych elementów należą niewątpliwie prowadnica liniowa i moduł liniowy.

Są to podzespoły które mają za zadanie utrzymanie w stabilizacji poszczególnych modułów przy ruchu posuwistym. jedną z większych firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją wyżej wymienionych podzespołów mechaniki precyzyjnej, jest firma Achamech. Firma ta posiada wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowaną kadrę która doradzi nam i pomoże w wyborze właściwych podzespołów do tworzonej przez nas maszyny mechaniki precyzyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *