W jaki sposób odbywa się efektywna zbiórka odpadów?

Przez ostatnie lata bardzo mocno zmienił się sposób gospodarowania odpadami, ich wywóz, a także późniejsza utylizacja. Obecnie, wyspecjalizowane firmy zajmują się zbiórką różnego rodzaju odpadów w sposób kompleksowy- tacy operatorzy posiadają profesjonalne maszyny, które umożliwiają zbiórkę odpadów w sposób szybki i wydajny. W przypadku zbierania odpadów komunalnych od pojedynczych gospodarstw domowych, śmieciarka musi niemalże co chwilę zatrzymywać się i ładować pojedyncze kontenery podczas jednorazowego przejazdu. Do tego celu zdecydowanie najlepiej sprawdzają się śmieciarki ładowane od tyłu.

Mogłoby się wydawać, że tak intensywna eksploatacja śmieciarek będzie skutkowała ich wysoka awaryjnością. Tymczasem, maszyny oferowane przez czołowych producentów naprawdę doskonale sprawdzają się w praktyce, a w przypadku usterki oryginalne części zamienne do śmieciarek pozwalają na szybki serwis znacząco przedłużający żywotność takiego sprzętu.

 

Zbiór odpadów komunalnych z poszczególnych gospodarstw

 

Taka zbiórka zazwyczaj jest prowadzona według harmonogramu, a stojąc przed koniecznością obsłużenia każdego dnia sporej ilości klientów- faktycznie dobrze jest mieć takie poczucie, że można polegać na posiadanym sprzęcie. Przestoje powodują jedynie dodatkowy stres i niezadowolenie klientów. Stosowane śmieciarki ładowane od tyłu, oprócz kierowcy wymagają także dodatkowej pracy jednego lub dwóch operatorów, którzy będą odpowiedzialni za załadunek śmieci. Zazwyczaj, przy takich śmieciarkach stosowane są specjalne wrzutniki hydrauliczne, które są doskonałym kompromisem pomiędzy dobrą ceną takiego wrzutnika oraz łatwością jego obsługi. Alternatywę stanowią wrzutniki elektryczne, które posiadają niską krawędź załadunku i które działają na niskim napięciu. Wrzutnik elektryczny można z powodzeniem zastosować do śmieciarek zbierających odpady z gospodarstw domowych jak i do śmieciarek, które są dedykowane do zbierania odpadów komercyjnych.

https://www.terbergmatec.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *