Wózek oraz fotelik samochodowy dla bliźniąt – co powinniście o nich wiedzieć?

Pojawienie się bliźniaków w rodzinie to podwójne szczęście, ale też podwójny kłopot. Wiedzą o tym wszyscy rodzice, którzy otrzymali dwoje dzieci „w pakiecie” od losu. Teraz muszą się zmierzyć z potrzebą kupowania nie pojedynczych sztuk akcesoriów dziecięcych, jak np. wózek, czy fotelik, ale właśnie „w pakiecie”. Ich wybór to nie lada wyzwanie w przypadku jednego dziecka, a co dopiero dwójki. Czym kierować się przy ich dobieraniu? Jak zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo? Szukajcie informacji na ten temat poniżej.

Wózki – czyli jak przewozić nasze dwa skarby?

 

Kupno wózka to kwestia pierwszorzędna nie tylko jeśli chodzi o bliźniaki, ale też o „pojedyncze” egzemplarze. 😉 Jednak to właśnie w ich przypadku ma ona szczególnie duże znaczenie, gdyż źle dobrany wózek dla naszej dwójki okaże się nie tylko podwójnie drogi, kiedy to będziemy musieli go szybko wymienić, ale też podwójnie uciążliwy w prowadzeniu. Dlatego też wybierajmy je rozważnie, najlepiej na długo przed narodzinami, zanim te zdążą nas zaskoczyć. Przez pierwszy okres po nich nie będziemy już mieć bowiem dużo czasu na zakupy.. Dobre wózki dla bliźniaków powinny być maksymalnie funkcjonalne, a więc mobilne, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie zapominajmy także o tym, że dzieci mają czuć się w nich jak najbardziej komfortowo.

 

Fotelik samochodowy dla bliźniąt

 

Kiedy już uporaliśmy się z kwestią wózka, możemy zająć się niemniej ważną sprawą, niż mobilność, a mianowicie bezpieczeństwem dzieci podczas jazdy samochodem. Chodzi tutaj oczywiście o dobór odpowiedniego fotelika samochodowego dla naszych pociech. W tym wypadku mowa o dwóch osobnych modelach fotelików, a nie o jednym, podwójnym, jak to miało miejsce przy wózku. Każde z naszych bliźniąt musi bowiem otrzymać samodzielny, pełnoprawny fotelik, który zapewni mu maksymalną ochronę na drodze. Żadne „łączone” rozwiązania nie wchodzą tutaj w grę. Siedzisko dobieramy w zależności od indywidualnych uwarunkowań szkrabów, a więc przede wszystkim ich wagi, która może być różna. Taki sam pozostaje natomiast wiek – kilku minut na plus, czy minus nie stanowi tu znaczącej różnicy. 😉

 

Jeśli chodzi natomiast o same modele to powinniśmy się kierować przede wszystkim ich najwyższą jakością, a także pozytywnymi (nie mniejszymi, niż 4) notami z testów. Wiele tego typu modeli znajdziemy w sklepie Centrum Fotelików, pod poniższym adresem: centrumfotelikow.pl/k/foteliki-samochodowe. Z pewnością warto również rozważyć kupno fotelika typu RWF, gdyż ze względu na najwyższe noty podczas testów bezpieczeństwa, staje się on powoli standardem w Europie. Niektóre kraje, jak na przykład Szwecja, pozwalają tylko i wyłącznie na przewóz dzieci w tego rodzaju siedziskach. Wszystko wskazuje na to, że niebawem będą one powszechne także u nas.

Co jeszcze?

 

Nie mniej ważne od wspomnianych wyżej akcesoriów są nosidełka dla dzieci. Dzięki nim będziemy mogli przemieszczać się z naszymi pociechami wszędzie tam, gdzie nie dostanie się wózek, czy też samochód. Maluchy powinny być przenoszone w nosidełkach z wysokim, miękkim panelem, gdyż zapewni to im i równocześnie nam, jak najwyższą wygodę. Równie ważny jest panel o odpowiedniej szerokości, gwarantujący prawidłową stabilizację.

 

Dwa foteliki, jeden wózek i jedno nosidełko na każdego rodzica i możemy wyruszać z naszym podwójnym szczęściem w drogę. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *