Przemysł należy do jednych z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiego gospodarki. Szacuje się, że każdego roku powstaje w naszym kraju około 50 nowych, dużych fabryk. Oprócz tego że znajdują w nich pracę tysiące osób, to są to miejsca, w których doskonalona i wdrażana jest nowa technologia. Jej doskonałym przykładem mogą być przekładnie ślimakowe. Zaletą tych urządzeń jest uczynienie pracy jeszcze łatwiejszą i efektywniejszą, przy jednoczesnym redukowaniu kosztów.
W jakich urządzeniach znajdują zastosowanie sprzęgła i przekładnie liniowe? Przede wszystkim będą to maszyny, stające się częścią większych linii produkcyjnych. W takich miejscach moduł liniowy lub prowadnica liniowa nie jest niczym dziwnym – są one wykorzystywane np. do wprawienia przenośnika w ruch lub odpowiednim kierowaniem poszczególnych produktów, aby trafiały do różnych sektorów w hali produkcyjnej.
Czy współczesne rozwiązania ze świata automatyki są zawodne?
Na szczęście nie. Sprzęty i części, które odpowiadają za ciągłość pracy, a więc również moduł liniowy lub sprzęgła, zawsze wykonywane są z najwyższej jakości stopów metali, wyróżniających się wielką wytrzymałością nie tylko na ściskanie, ale również zginanie i rozciąganie. Dzięki temu można znacząco wydłużyć bezawaryjny okres użytkowania linii produkcyjnej, minimalizując przy tym pozostałe koszta eksploatacji i czyniąc naprawy prowadnicy liniowej rzadką i nie obciążającą nadmiernie portfela.